עמוד ראשי  >  סיפור מותג

סיפורו של המותג התחיל בכפר קטן שליד פירנצה(FIRENZE) של המאה ה-19, שם התגוררו מר בארונצלי אנטוניו, אשתו ושלושת ילדיו. מר בארונצלי היה חקלאי ידוע באזורו ושמו הטוב הלך לפניו בשל יחסו החם לסביבה ולזולת והערכתם הרבה של תושבי הכפר לקפדנותו בעבודתו כאומן ביצור נעלים מעור.
בארונצלי ניחן בדייקנות ובאהבה ליצירה,בשל נסיונו רב השנים ובמיוחד עת עבד שנים רבות החל מגיל צעיר עם אביו במפעל ליצור נעליים מעור.
כשהיה בארונצלי כבן 30, נרצח אביו , לואיג’י בארונצלי, עת ניסה להגן על אישה חפה מפשע, כששודדים ניסו לחטוף את תיקה. כשנמסרה לאנטוניו בארונצלי הבשורה המרה על מות אביו, החליט בארונצלי לעבור עם משפחתו לעיר פירנצה , שם נדר בארונצלי נדר לפעל להנצחת שם אביו.בארונצלי שהיה אומן ביצור נעלי עור, החל במלאכת יצור תיקי עור לזכרו של אביו. יצור תיקי העור סימלו עבורו את תיק העור שהשודדים ניסו לחטוף מאותה אישה מסכנה.בכך ראה בארונצלי, יעוד להנצחת שמו של אביו. בארונצלי טען כי עליו להגיע לאיכות המקסימלית, ורק כשיגיע לתוצאה המושלמת,יוכל להפיץ את תיקיו ברבים שיתנוססו עם השם בארונצלי,לזכרו של אביו.
בארונצלי החליט להקדיש את כל חייו ליצור התיקים, ועבד על פיתוח מודלים חדשים וייחודים, שנים רבות. לאחר כחמש שנים,בשל מצוקתם הכלכלית, עזבה אשתו של בארונצלי ולקחה איתה את ילדיו מחוץ לעיר.שנה לאחר מכן, כשש וחצי שנים מאז שאביו נפטר וכשש שנים מאז בארונצלי החל לעבוד על התיקים, בארונצלי יצא מחדר עבודתו עם התיק המוכן הראשון, אשר היווה בעיניו את התיק המושלם בעיצוב אומן, להנצחת שם אביו.
תחילה, ניסה בארונצלי למכור את תיקיו בשוק שבפירנצה, אך ללא כל הצלחה, היות ותיקיו היו עשויים מעור איטלקי יוקרתי, ועל כן, יקרים מידיי לכלל התושבים. בארונצלי, לא נכנע והמשיך לייצר את תיקיו.
יום אחד,הברון מאחת ממשפחות האצולה של פירנצה, נסע בכרכרתו לאורך השוק וראה לפתע את תיקיו של בארונצלי. היות והברון נפעם ממראה התיקים שמשכו את עיניו, החליט מיד לקנות לאשתו את כל סחורתו של בארונצלי. אשתו של הברון שאהבה והתחברה לכל דגמיו של בארונצלי, ביקשה ממשרתיה, להביא לפניה את האומן, בכדי לאמץ אותו כיוצר תיקי העור הפרטי שלה,וכך היה.
לאחר מותו של הברון, אשתו החליטה לפתוח עבור בארונצלי מפעל ליצור תיקי עור איכותיים. בארונצלי עמל רבות כדי ללמד את כל עובדיו, את רזי המקצוע.

במשך שנים רבות לאחר מכן, תיקיו של בארונצלי נודעו בכל רחבי העיר ומחוצה לה.נשות האצולה, היו רוכשות את תיקיו של בארונצלי. רכישת תיקיו של בארונצלי סימלה יוקרה ואיכות גבוה ביותר של תיקי עור.

אזור פירנצה מאז ומתמיד היה למרכז עיבוד עורות ויצור מוצרי עור איכותיים.

מהמאה ה -19 ועד היום המפעל החליף בעלות, אך שמר על רוחו והנצחת שמו ופעילותו של מר בארונצלי. למרות כל השינויים תיקי בארונצלי ממשיכים עד היום את אותה מסורת של דייקנות תחת בקרת איכות קפדנית ועיצובים עדכניים.כל תיק וארנק עשויים מעור איטלקי משובח ובעלי DNAזהה שמר אנטוניו בארונצלי הנחיל כמורשת לתלמידיו ויורשיו.